Hırsızlık Suçu ve Cezası Nedir?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Ceza Hukuku

Hırsızlık Suçu ve Cezası Nedir? Eskişehir Ceza Hukuku Avukatı tarafından | 29 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Hırsızlık Suçu ve Cezası Nedir?

Başkasının zilyedi olduğu taşınır bir malı zilyedin rızası olmadığı halde kendisine veya başkasına yarar sağlamak amacıyla bulunduğu yerden alınmasıyla meydana gelir. Hırsızlık suçu, TCK’nın 141. ve 147. maddeleri arasında düzenlenmiştir. Hırsızlık suçunun işleniş biçimi, hırsızlık yapılan yer ve saat gibi bir çok etken cezanın artmasına veya azalmasına sebep olmaktadır. Eskişehir avukat olarak ceza alanında faaliyet göstermekteyiz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Ceza Hukuku kategorisinde yer alıp, Ceza Hukuku Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.