Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Eskişehir Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Avukatı tarafından | 12 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Son yıllarda siyasi ve ekonomik nedenlerle çok sayıda göç alan ülkemizde Yabancılar Hukuku her geçen gün önem kazanmaktadır.

Yine yabancı ülke vatandaşlarının yabancılar şube, deport işleri, yabancıların yer aldığı ceza davaları, yabancıların yer aldığı hukuk davalarında hukuki yardım alınması gerektiğini düşünmekteyiz.

Türk vatandaşı olmayanların ülkemizde oturmaları için vize süresi içerisinde oturma izni almaları gerekmektedir.

Oturma izni ikamet izni olarak da bilinmekte olup birden fazla ikamet izni vardır.

Eskişehir ve civar illerde, ülkemizde oturma izni almak isteyen yabancıların şahsi durumlarına göre kendilerine uygun ve sorun çıkmayacak bir şekilde oturma iznine başvurulması ile;

 

YABANCI ÜLKE VATANDAŞLARINA İÇİN;

  • Çalışma izinlerinin alınması,
  • Türk Vatandaşlığına başvuru yapılması ve ilgili sürecin takip edilmesi,
  • Ülkemizde yaşamak isteyen yabancıların oturma izin başvurularının yapılması, süreçlerinin takip edilmesi, oturma izin sürelerinin uzatılması,
  • Ülkemizde gayrimenkul almak istemeleri halinde gayrimenkul alımı ile ilgili hukuki süreçlerin takip edilmesi,
  • Yabancıların çalışma izinlerinin alınması konusunda gerekli başvuruların yapılması,
  • Yabancıların Türk Vatandaşlığına başvuru yapması ve ilgili sürecin takip edilmesi,
  • Ülkemizde oturma izni almak isteyen yabancıların başvurularının yapılması ve ilgili sürecin takip edilmesi,
  • Ülkemize yatırım yapmak, ülkemizden gayrimenkul satın almak isteyen yabancılara hukuki hizmet verilmesi,
  • Deport (Sınır dışı etme) kararına itiraz edilmesi, kaldırılmasıkonularında müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.
Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku kategorisinde yer alıp, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.