Bilişim Hukuku

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku Eskişehir Bilişim Hukuku Avukatı tarafından | 12 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Bilişim Hukuku

Günümüzde bilim, teknoloji ve internetin gelişmesi ile birlikte sanal aleme ilişkin yasal düzenlemelere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.
Bu gelişmeler neticesinde ulusal ve uluslararası hukuksal düzenlemeler yapılmaktadır.

İnternet üzerinden işlenen kredi kartı şifresi ile alış veriş yapma, hakaret, tehdit ve görsel taciz gibi suçlar her geçen gün giderek artmaktadır.

Bu sebeple özellikle sosyal medya üzerinden kişilik haklarına saldırı, hakaret, görsel saldırılara karşı saldırıya uğrayanın haklarının korunması, saldırı yapan hakkında adli işlem yapılması konusunda bu hukuk alanı gelişmektedir.

Yine bilişim sistemlerine yönelik, kişilerin banka hesaplarına yetkisiz girme, kişilerin hesaplarını etkisiz hale getirme, sistemi bozma suçları bilişim hukukunun alanına girmektedir.

Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, müvekkillerine başta e-ticaret, içerik hukuku ve bilişim suçları, internet ortamından içerik ve haber kaldırtma, haberi silme ve erişime kaldırma konularında profesyonel olarak avukatlık hizmeti vermekteyiz.

 

 

BİLİŞİM HUKUKU NELERİ KAPSAR?

  • Kişisel Verilerin Korunması,
  • İnternet Bankacılığı ile ilgili uyuşmazlıklar,
  • Telif Hakkı ile haksız rekabete ilişkin uyuşmazlıklar,
  • İnternet ortamından içerik ve haber kaldırtma,
  • E Ticaret,
  • Türk Ceza Kanunu kapsamında bilişim hukuku alanına giren tüm suçlarda
  • müvekkillerimize avukatlık hizmeti vermekteyiz.
Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Bilişim Hukuku kategorisinde yer alıp, Bilişim Hukuku Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.