Vergi Hukuku

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku Eskişehir Vergi Hukuku Avukatı tarafından | 12 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Vergi Hukuku

Gelir Vergisi Kanunu, Vergi Usul Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanunu ile şahıs ve şirketlerin vergi alanlarını düzenleyen her türlü kanunun gerektirdiği tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Bilindiği üzere vergi nedir sorusunun cevabı; devletin kamu hizmetlerini yerine getirmesi, vatandaşlarına her alanda kamu hizmeti sunabilmesi için gerekli kaynakların sağlanması için kişi ve şirketlerden zorunlu olarak tahsil edilen paradır.
Birden çok vergi türü olup, KDV, Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Damga Vergisi, Özel Tüketim vergisi, Harçlar, Emlak Vergisi ile Motorlu Taşıtlar Vergisi, vergi türlerinin bir kısmıdır.

Eskişehir ve Civar illerde faaliyet gösteren Oğuz Özdemir Avukatlık Ofisi ;

• Vergi Cezalarına ilişkin uzlaştırma süreçlerinin takibi, uzlaşma olmaması neticesinde vergi mahkemesinde dava açılması,
• Gelir Vergisi, Emlak Vergisi, ÖTV ve diğer tüm vergilere ilişkin ihtilafların çözüme kavuşturulması için gerekli hukuki işlerin yapılması,
• Yabancılara vergi numarası alınması,
• Veraset ve intikal vergisi hazırlanması,
• V.U.K. ve ilgili kanunlardan kaynaklanan vergi ceza davalarında tarafları mahkemede temsil etme,
• Vergi Ziyaı suçu, usulsüzlük cezaları ve kaçakçılık suçlarında tarafların temsil edilmesi,
• Özel Esaslara tabi mükellefler listesinde olan vergi veren şahıs & şirketlerin bu listenden çıkarılması konusunda gerekli hukuki işlemleri yerine getirme,
• Vergi Hukukunu ilgilendiren tüm süreçlerin takibini yapma,
gibi konularda müvekkillerine vergi hukuku konusunda avukatlık hizmeti vermektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Vergi Hukuku kategorisinde yer alıp, Vergi Hukuku Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.