Boşanma davası

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma Davaları

Boşanma davası Eskişehir Boşanma Davaları Avukatı tarafından | 19 Haziran 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma davası

Hukukumuza göre eşlerden biri boşanma davası açarak evliliğin yasal olarak sona ermesini sağlayabilir. Eskişehir ilinde boşanma davalarında faaliyet gösteren hukuk büromuz Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları ile müvekkillerimizin talepleri doğrultusunda tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tavsiyesi konularında avukatlık hizmeti vermekteyiz. Türk Medeni Kanunu’na göre boşanma sebepleri genel ve özel sebepler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Türk Medeni Kanunu ve yargı kararlarına göre genel boşanma sebepleri; evlilik birliğinin sarsılması, şiddetli geçimsizlik, anlaşmalı boşanma, boşanma davasının reddinden sonra eşlerin üç yıl bir araya gelememesidir.

Türk Medeni Kanunu ve yargı kararlarına göre özel boşanma sebepleri ise; hayata kast, zina, suç işleme ve haysiyetsiz yaşam, terk, pek kötü veya onur kırıcı davranış ve son olarak akıl hastalığıdır.

Boşanma davalarında müvekkillerimize hizmet verdiğimiz gibi, evlilik öncesi veya evlilik devam ederken evlilik sözleşmesi ve mal ayrılığı sözleşmesi hazırlamakta ve gerektiği durumlarda eşlerin bu konular hakkında bilgilendiriyoruz

Yine ihtiyaç duyulması halinde boşanma öncesi şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması davalarının açılması ve takibi konusunda müvekkillerimize hizmet vermekteyiz Uygulamada boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Boşanma davaları hakkında birden fazla makalemiz yayınlanmıştır.

Aldatma sebebiyle boşanma davası hakkındaki makalemiz için tıklayınız.

Boşanma davasında tazminat konulu makalemize ulaşmak için tıklayınız.

Boşanma davasının ne kadar sürdüğü hakkında ki makalemize ulaşmak için tıklayınız.

Terk sebebiyle açılan boşanma davası hakkında ki makalemiz için tıklayınız.

Edinilmiş mallara katılma konulu makalemiz için tıklayınız.

Nişan atmanın hukuki sonuçları hakkındaki makalemiz için tıklayınız.

Saygılarımızla

Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda hazırlanmıştır. Detaylı bilgi için Eskişehir Avukatlık büromuzla bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Boşanma Davaları kategorisinde yer alıp, Boşanma Davaları Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.