Ceza Hukukunda Avukat

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Hukuk Bülteni

Ceza Hukukunda Avukat Eskişehir Hukuk Bülteni Avukatı tarafından | 22 Nisan 2021 tarihinde yazıldı.

Ceza Hukukunda Avukat

Ceza Hukukunda Avukat ekibimizle  müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Bu hizmetler;

 • Suç duyurusunda bulunma
 • Şikayet dilekçesinin yazılması ve eklerinin hazırlanması
 • Savunma dilekçesinin yazılması ve eklerinin hazırlanması
 • Kolluk ve Cumhuriyet Savcılığında ifade alınması sırasında hazır bulunulması
 • Sulh Ceza Hakimliğine Adli Kontrol ve Tutuklamaya sevk işleminde şüpheli müdafi olarak katılma
 • Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen soruşturma dosyalarını şüpheli ve mağdur/müşteki sıfatıyla takip edilmesi
 • Arama, el koyma, yakalama ve gözaltı gibi koruma tedbirlerine itiraz edilmesi
 • Cumhuriyet Başsavcılıklarınca verilen Kovuşturmaya Yer Olmadığı Kararına itiraz edilmesi
 • Asliye Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekili olarak takip edilmesi
 • Ağır Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekili olarak takip edilmesi
 • Ceza mahkemesi Kararlarına karşı İstinaf ve Temyiz yasa yoluna başvurma ve dilekçenin hazırlanması
 • Ceza hukukunda danışmanlık hizmetinin verilmesi
 • Soruşturma ve Kovuşturma dosyalarında iddia ve savunma kapsamında delillerin toplanması, ilgili mercilerden gerekli taleplerin yapılması, Cezaevinde tutuklu ve hükümlü ziyaretlerinin yapılması gibi Soruşturma ve Kovuşturma aşamasında yasaların öngördüğü çerçevede hizmet vermekteyiz.

Uygulamada Ceza Avukatı, Ağır Ceza Avukatı, Müdafi ve Vekil kavramlarının birbiriyle karıştırıldığını görmekteyiz. Her avukat meslektaşımız her davaya bakabilmekte olup  bu sebeple Eskişehir Ağır Ceza Avukatı, Eskişehir Uyuşturucu Avukatı, Eskişehir’in En İyi Ceza Avukatı gibi cümleler yanlıştır. Dosya ile ilgilenen her avukat müvekkiline en iyi hizmeti verecektir. Müdafi ve Vekil kavramları birbirinden farklı olduğu gibi başlı başına müdafi ve vekil sıfatları Ceza Avukatına farklı yetki ve yükümlülükler yüklemektedir. Ceza Avukatı bir bütün olarak Ceza Yargılamasında hem vekil ve hem de müdafi olarak görev yapan avukatı ifade etmektedir. Ülkemizde ceza hukuku Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhamekeme’si Kanunu üzerinden yürümektedir.

Saygılarımızla

Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu site sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup, sitede yer alan bilgilendirmeler Türkiye Barolar Birliğinin ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru

Ceza Hukukunda Avukat

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Hukuk Bülteni kategorisinde yer alıp, Hukuk Bülteni Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.