Boşanma davası hangi mahkemede görülür

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma davası hangi mahkemede görülür Eskişehir Avukatı tarafından | 16 Temmuz 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma davası hangi mahkemede görülür

Boşanma davası Aile mahkemesinde görülmektedir. Aile mahkemesinin olmadığı yerde ise Aile mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk mahkemesinde görülmektedir. Örneğin Eskişehir ilinde boşanma davası açmak isteyen kişi davasını Eskişehir Aile mahkemesinde açmalıdır. Bugün itibariyle Eskişehir ilinde 5 tane aile mahkemesi bulunmaktadır. Bunlar; Eskişehir 1. Aile Mahkemesi, Eskişehir 2. Aile Mahkemesi, Eskişehir 3. Aile Mahkemesi, Eskişehir 4. Aile Mahkemesi, Eskişehir 5s. Aile Mahkemesi dir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.