İcra Takibi nedir nasıl yapılır

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İcra Takibi nedir nasıl yapılır Eskişehir Avukatı tarafından | 4 Aralık 2020 tarihinde yazıldı.

İcra Takibi nedir nasıl yapılır

İcra takibi, alacaklının alacağına kavuşabilmesi için izlediği hukuki yollardan biridir. Eğer bir kişi & şirket & kurum vb yerlerden bir alacağınız var ve alamıyor iseniz icra takibi yapabilirsiniz. Yine borçlu olduğunuz kişi sizin borçlu olarak gözüktüğünüz bir icra takibi başlatabilir. İcra takiplerini açma yetkisi sadece icra dairelerindedir. İcra takibi açmak isteyenler kendileri icra müdürlüğüne gidip takip açabileceği gibi bir avukata vekaletname verip avukat aracılığıyla icra takibi başlatabilir. Her ilde icra daireleri bulunmaktadır. Örneğin Eskişehir ilinde günümüz itibariyle 8 tane icra dairesi bulunmaktadır.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.