İcra Takibi Nasıl Açılır

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İcra Takibi Nasıl Açılır Eskişehir Avukatı tarafından | 26 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

İcra Takibi Nasıl Açılır

İcra takibi açmadan önce hangi icra takip yoluna başvuracağınızı belirlemeniz gerekmektedir. İlamsız icra takibi, kambiyo senetlerine özgü icra takibi (çek senet takibi), ilamlı icra takibi, ipotek takibi, rehin takibi gibi birden çok icra takip türü olup sizin için en uygun olanın belirlenmesi gerekmektedir. İcra takip yolunun belirlenmesinin ardından yetkili icra dairesinde icra takibi açılması ve ödeme veya icra emrinin borçluya gönderilmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.