Düğün takıları kime aittir

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Düğün takıları kime aittir Eskişehir Avukatı tarafından | 17 Ağustos 2020 tarihinde yazıldı.

Düğün takıları kime aittir

Düğün takıları yada diğer ismi ile ziynetin kime ait olacağı sıkça sorulmaktadır. Düğün takıları kim tarafından takılırsa takılsın kadına aittir. Sadece erkeğin kullanılması için takılan (kol saati, erkek yüzük) erkeğe aittir. Yargıtayın düğün takılarının kadına ait olduğuna ait yüzlerce karar bulunmaktadır. Düğün takıların aynen iadesi aynen iadesi mümkün değilse para olarak iadesi istenebilir. Düğün takılarına ilişkin dava açma konusunda mutlaka bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.