Boşanma davası kaç yıl sürer

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma davası kaç yıl sürer Eskişehir Avukatı tarafından | 29 Temmuz 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma davası kaç yıl sürer

Boşanma davasında süreler davanın anlaşmalı boşanma veya çekişmeli boşanma davası olmasına göre değişmektedir. Anlaşmalı boşanma davası tarafların her konuda anlaşması ile olan bir dava olup tek celsede bitmekte iken çekişmeli boşanma davaları ortalama 1 yıl sürmektedir. Eskişehir boşanma avukatı Oğuz Özdemir olarak müvekkillerimize avukatlık hizmeti vermekteyiz.  Boşanma davası Aile mahkemesinde görülmektedir. Eskişehir ilinde 4 tane aile mahkemesi bulunmaktadır. Bunlar; Eskişehir 1. Aile Mahkemesi, Eskişehir 2. Aile Mahkemesi, Eskişehir 3. Aile Mahkemesi, Eskişehir 4. Aile Mahkemesi’dir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.