Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Hukuk Bülteni

Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim Eskişehir Hukuk Bülteni Avukatı tarafından | 10 Şubat 2021 tarihinde yazıldı.

Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim

Bugünkü makalemizde deport (sınır dışı) etme kararının ne olduğunu ve Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim sorusunun cevabını anlatacağız. Sınır dışı etme kararı 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası koruma kanununda yer almaktadır.

Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim

في مقال اليوم سنشرح ماهية قرار الترحيل وكيفية الطعن في هذا القرار. قرار الترحيل مشمول في قانون الحماية الدولية والأجانب

Sınır dışı etme kararını kim almaktadır

Sınır dışı etme kararı valilikçe alınmaktadır. Bu işlem valilik adına il göç idaresi tarafından yapılmaktadır. Sınır dışı etme kararının alma ve değerlendirilmesi 48 saati geçemez.

يتخذ الحاكم قرار الترحيل. يتم تنفيذ هذه العملية من قبل إدارة الهجرة الإقليمية نيابة عن الحاكم. لا يمكن أن يتجاوز قرار اتخاذ قرار الترحيل وتقييمه 48 ساعة.

Avukat Oğuz Özdemir olarak  hakkında sınır dışı (deport) kararı alınan yabancılara avukatlık hizmeti vermekteyiz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

بصفتنا المحامي OĞUZ ÖZDEMİR نقدم خدمات المناصرة للأجانب الذين تم ترحيلهم. إذا كنت بحاجة إلى مساعدة في هذا الصدد ، يمكنك الاتصال بنا. إذا كنت لا تتحدث التركية ، يمكنك
المذكورين أدناه:

Kimler sınır dışı edilir? (‎من الذي تم ترحيله؟)

Kanuna göre aşağıda sayılan yabancılar hakkında sınır dışı etme kararı alınır: (‎وفقًا للقانون ، يتم اتخاذ قرار الترحيل للأجانب المذكورين أدناه )

A) الذين يعتبرون مطرودين في نطاق المادة 59 من القانون رقم 5237

B) من هم مديرو أو أعضاء أو مؤيدو منظمة إرهابية أو مدير أو عضو أو راعي منظمة إجرامية من أجل الربح

C) الوصول إلى تركيا والتأشيرات وتصاريح الإقامة للمعاملات التي تتم باستخدام معلومات غير صحيحة ووثائق مزورة.

Ç) خلال فترة وجوده في تركيا التي توفر سبل العيش المشروعة غير الطرقية

D) أولئك الذين يشكلون تهديدًا للنظام العام أو السلامة العامة أو الصحة العامة

E) أولئك الذين تتجاوز فترة إعفائهم من التأشيرة أو التأشيرة عشرة أيام أو الذين تم إلغاء تأشيرتهم

F) الذين تم إلغاء تصاريح إقامته

G) من لديه تصريح إقامة وانتهك تصريح الإقامة لمدة تزيد عن عشرة أيام دون عذر مقبول بعد انتهاء صلاحيته

Ğ) أولئك الذين وُجدوا يعملون بدون تصريح عمل

H) مخالفي الأحكام القانونية لدخول أو خروج تركيا تركيا

I) على الرغم من الحظر المفروض على دخول تركيا المصممون على القدوم إلى تركيا

İ) طلب الحماية الدولية المرفوض ، المحجوز في مستثنى من الحماية الدولية ، والذي يعتبر غير مقبول ، قام مقدم الطلب بسحب الطلب الذي تراجع عنه ، أو انتهى وضع الحفظ الدولي أو بعد القرار النهائي الصادر في حقوق أولئك الذين ألغوا بموجب الأحكام الأخرى من هذا القانون الحق في البقاء في تركيا دون

J) طلب تصريح الإقامة لتمديد لمن رفض ، لمن لا يخرج من تركيا خلال عشرة أيام

‎2) لا يمكن اتخاذ قرار الإبعاد لمقدم الطلب أو الأشخاص الذين يتمتعون بوضع الحماية الدولية إلا إذا كانت هناك مؤشرات خطيرة على أنهم يشكلون خطراً على أمن البلد أو إذا أدينوا بجريمة تشكل تهديداً للنظام العام.

‎هل يمكنني الطعن في قرار الترحيل؟

a)5237 sayılı Kanunun 59 uncu maddesi kapsamında sınır dışı edilmesi gerektiği değerlendirilenler

b) Terör örgütü yöneticisi, üyesi, destekleyicisi veya çıkar amaçlı suç örgütü yöneticisi, üyesi veya destekleyicisi olanlar

c) Türkiye’ye giriş, vize ve ikamet izinleri için yapılan işlemlerde gerçek dışı bilgi ve sahte belge kullananlar.

ç) Türkiye’de bulunduğu süre zarfında geçimini meşru olmayan yollardan sağlayanlar

d) Kamu düzeni veya kamu güvenliği ya da kamu sağlığı açısından tehdit oluşturanlar

e) Vize veya vize muafiyeti süresini on günden fazla aşanlar veya vizesi iptal edilenler

f) İkamet izinleri iptal edilenler

g) İkamet izni bulunup da süresinin sona ermesinden itibaren kabul edilebilir gerekçesi olmadan ikamet izni süresini on günden fazla ihlal edenler

ğ) Çalışma izni olmadan çalıştığı tespit edilenler

h) Türkiye’ye yasal giriş veya Türkiye’den yasal çıkış hükümlerini ihlal edenler

ı) Hakkında Türkiye’ye giriş yasağı bulunmasına rağmen Türkiye’ye geldiği tespit edilenler

i) Uluslararası koruma başvurusu reddedilen, uluslararası korumadan hariçte tutulan, başvurusu kabul edilemez olarak değerlendirilen, başvurusunu geri çeken, başvurusu geri çekilmiş sayılan, uluslararası koruma statüleri sona eren veya iptal edilenlerden haklarında verilen son karardan sonra bu Kanunun diğer hükümlerine göre Türkiye’de kalma hakkı bulunmayanlar

j) İkamet izni uzatma başvuruları reddedilenlerden, on gün içinde Türkiye’den çıkış yapmayanlar

Başvuru sahibi veya uluslararası koruma statüsü sahibi kişiler hakkında, sadece ülke güvenliği için tehlike oluşturduklarına dair ciddi emareler bulunduğunda veya kamu düzeni açısından tehlike oluşturan bir suçtan kesin hüküm giymeleri durumunda sınır dışı etme kararı alınabilir.

Sınır dışı kararına itiraz edebilir miyim?

Hakkınızda alınan sınır dışı etme kararına karşı idare mahkemesinde dava açabilirsiniz. Avukat Oğuz Özdemir olarak yabancıların sınır dışı edilmesine karşı açtığımız davalar bulunmaktadır. Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim ile ilgili mülteci avukatı ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Yakınım geri gönderme merkezine gönderildi itiraz edebilir miyim?

Haklarında sınır dışı kararı alınan yabancılar geri gönderme merkezine gönderilebilmektedir. Geri Gönderme Merkezine gönderilen yabancıların bu karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim ile ilgili olarak Eskişehir mülteci Eskişehir yabancı avukatlarından bilgi alabilirsiniz. Geri gönderme merkezinde yakınınız bulunuyorsa itiraz etmek için bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ederiz.

بصفتنا المحامي OĞUZ ÖZDEMİR ، هناك
دعاوى قضائية رفعناها ضد ترحيل الأجانب.

تم إرسال قريبي إلى مركز الترحيل ، هل يمكنني الاستئناف؟

يمكن إرسال الأجانب الذين صدر قرار بترحيلهم إلى مركز الترحيل. الأجانب المرسلون إلى مركز الترحيل لهم الحق في استئناف هذا القرار. إذا كان لديك قريب في مركز الترحيل ، فننصحك بطلب المساعدة القانونية من محامٍ للاستئناف.

مع تحياتي شركة المحامي OĞUZ ÖZDEMİR للمحاماة والاستشارات   محام اسكيشهر

ملحوظة: تم إعداد التوضيحات في نشرتنا بطريقة تتناول الموضوع بعبارات عامة في إطار التشريعات ذات الصلة. نوصي بالاتصال بمكتبنا للحصول على معلومات مفصلة خاصة بك.

Yabancılar hukuku

Deport Kararına Nasıl İtiraz Ederim

 

 

 

 

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Hukuk Bülteni kategorisinde yer alıp, Hukuk Bülteni Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.