Kiracım kirayı ödemiyor nasıl tahliye edebilirim

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Kiracım kirayı ödemiyor nasıl tahliye edebilirim Eskişehir Avukatı tarafından | 11 Aralık 2020 tarihinde yazıldı.

Kiracım kirayı ödemiyor nasıl tahliye edebilirim

Eskişehir ilinde mesleğini yapan avukatlara en sık sorulan sorulardan bir tanesi kirasını ödemeyen kiracıların nasıl tahliye edileceği sorusu gelmektedir. Kirasının ödemeyen veya zamanında ödemeyen kiracıların tahliyesi için başvurulabilecek birden fazla hukuki yol bulunmaktadır. Kirasını alamayan ev veya işyeri sahipleri kira alacakları sebebiyle icra takibi akabinde tahliye davası açabileceği gibi bir kira dönemi içinde çekilen iki haklı ihtar olması durumunda doğrudan tahliye davası açabilir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.