Kaç Çeşit Boşanma Vardır?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Kaç Çeşit Boşanma Vardır? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Kaç Çeşit Boşanma Vardır?

Boşanma davası çekişmeli yada anlaşmalı boşanma olarak açılabilir.Taraflar her konuda uzlaşıp evlilik birliğini sonlandırmak istiyorlarsa anlaşmalı olarak boşanabilirler.Anlaşmalı boşanma daha kısa ve zahmetsizdir.Ancak taraflar arasında tazminat,nafaka,velayet vb. konularda uzlaşmaya varılamaması halinde çekişmeli boşanma davası açma zorunluluğu hasıl olur.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.