İstinaf ve Temyiz Nedir ? Dosyam İstinaftan veya temyizden Ne Zaman Gelir?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İstinaf ve Temyiz Nedir ? Dosyam İstinaftan veya temyizden Ne Zaman Gelir? Eskişehir Avukatı tarafından | 29 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

İstinaf ve Temyiz Nedir ? Dosyam İstinaftan veya temyizden Ne Zaman Gelir?

İstinaf, ilk derece mahkemeleri tarafından verilen kararların hem olay yönünden hem de hukuki yönden üst dereceli mahkeme tarafından denetlenmesidir. Temyiz, istinaf mahkemesi kararlarının hukuki denetim açısından incelenmesini amaçlayan bir kanun yoludur. Belirli bölgelerde Bölge Adliye Mahkemeleri (İstinaf mahkemeleri) bulunmakta olup davanız hangi ilde ise o ile bakan istinaf mahkemelerinde incelenmektedir. İstinaf ve Temyiz süreçlerinin ne kadar sürdüğü konusunda kesin bir süre verilememekte olup bu konuda en doğru bilgiyi bir avukattan alabilirsiniz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.