Boşanma Davası Ücreti 2020

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma Davaları

Boşanma Davası Ücreti 2020 Eskişehir Boşanma Davaları Avukatı tarafından | 25 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma Davası Ücreti 2020

Avukatlara Eskişehir ilinde en çok sorulan soruların başında boşanma davası açabilmek için ne kadar avukatlık ücreti ve mahkeme masrafı ödeyeceğiz sorusu gelmektedir. Boşanmak isteyen eşlerden herhangi birisi dava açarken ödeyeceği harç ve mahkeme giderlerine ek olarak bir avukat ile davasını yürütmek istiyorsa avukatlık ücreti ödemek zorundadır. Boşanma davalarında avukata ödenecek ücret dışında mahkeme masrafları tanık sayısı, keşif, bilirkişi ücreti ve diğer masraflar her davada değişmekte olup tam bir rakam verilmesi mümkün değildir. Yine Eskişehir Barosu’na bağlı çalışan avukatların boşanma davası için alacağı ücret ile diğer il barolarına bağlı çalışan avukatların boşanma davası için alacağı ücret farklılık gösterebilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti

Anlaşmalı boşanma davaları çekişmeli boşanma davalarına göre daha kısa sürede bittiği gibi yargılama ücreti de çekişmeli boşanmaya göre daha azdır. Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyenler başlangıçta ortalama 300 TL- 500 TL yargılama gideri ödemek zorundadır. Anlaşmalı boşanmaya karar veren çiftler varsa çocuk & çocukların velayeti, çocuklarla kişisel ilişki, yoksulluk nafakası, iştirak nafakası gibi konularda anlaştıkları için genel olarak dava ilk celse de sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davasına göre daha kısa sürede bittiği için genel olarak avukatlık ücreti de çekişmeli boşanma davalarına nazaran daha azdır.

Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti

Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına nazaran daha uzun sürmekte olup avukatlık ücreti de bu doğrultuda daha fazladır. Çekişmeli boşanma davalarında bilirkişi, tanık delili gibi sebeplerden dolayı yargılama giderleri daha fazladır. Çekişmeli boşanma davası açmak isteyen başlangıç olarak 400 TL – 700 TL arası yargılama gideri ödemek zorundadır.

Boşanma davası ücreti ile avukata ödenecek vekalet ücreti her sene değişiklik göstermektedir. Avukatlar vekalet ücretini avukatlık asgari ücret tarifesi ile barolarca belirlenen tavsiye niteliğinde avukatlık ücret tarifesini baz alarak belirlemektedir. Bu sebeple Eskişehir boşanma avukatının ücreti ile Afyon boşanma avukatının ücretinde farklılık olabilmektedir.

Boşanma davasında avukat ile çalışmak isteyenlerin çalışacağı avukat ile irtibata geçerek detaylı olarak bilgi alması gerektiğini belirtmek isteriz.

Saygılarımızla

Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda hazırlanmıştır. Boşanma davaları ile ilgili size özel detaylı bilgi için Eskişehir ilinde bulunan avukatlık büromuz  ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Boşanma Davaları kategorisinde yer alıp, Boşanma Davaları Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.