Babamdan kalan tarlaları, evleri ve arsaları paylaşamıyoruz ne yapmamız gerekiyor?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Babamdan kalan tarlaları, evleri ve arsaları paylaşamıyoruz ne yapmamız gerekiyor? Eskişehir Avukatı tarafından | 18 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Babamdan kalan tarlaları, evleri ve arsaları paylaşamıyoruz ne yapmamız gerekiyor?

Mirasçısı olduğunuz menkul (araç vb) ve gayrimenkullerin(ev, daire, tarla vs) mümkünse aynen taksim yolu ile değilse satış yolu ile paylaştırılmasını isteyebilirsiniz. Ortaklığın giderilmesi davaları ile bu tarz durumlar çözüme kavuşmaktadır.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.