Vasiyetname nedir

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Vasiyetname nedir Eskişehir Avukatı tarafından | 29 Temmuz 2020 tarihinde yazıldı.

Vasiyetname nedir

Bir kimsenin ölmeden önce kendisine ait hak ve alacakları ile menkul ve gayrimenkullerin ne şekilde paylaşılacağı belirlediği yazılı veya sözlü beyandır. Resmi vasiyetname, El yazısı ile vasiyetname, Sözlü vasiyetname olmak üzere üç çeşit vasiyetname bulunmaktadır. Türk medeni kanunu’na göre Vasiyet, resmî şekilde veya mirasbırakanın el yazısı ile ya da sözlü olarak
yapılabilir. Vasiyetname hazırlanması konusunda avukat olarak bizlere veya diğer meslektaşlarımıza danışabilirsiniz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.