Ortaklığın giderilmesi davası nedir

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Ortaklığın giderilmesi davası nedir Eskişehir Avukatı tarafından | 17 Ağustos 2020 tarihinde yazıldı.

Ortaklığın giderilmesi davası nedir

İzaley-i Şuyu davası ortaklığın giderilmesi davası olarak geçmektedir. Ortaklığın giderilmesi davasında paylı veya elbirliği mülkiyetine konu malda ortaklığın giderilmesi istenmektedir. Ortaklığın giderilmesi davasında ortak olan malların aynen taksimi istenir. Aynen taksim mümkün değil ise satış suretiyle ortaklığın giderilmesi talep edilmektedir. Ortaklığın giderilmesi davasında görevli mahkeme sulh hukuk mahkemesidir. Yetkili mahkeme ise taşınmazın bulunduğu yer mahkemesidir. Örneğin miras kalan yada ortak olan taşınmaz Eskişehir ilinde ise Eskişehir Sulh Hukuk Mahkemesi, Emirdağ İlçesinde ise Emirdağ Sulh hukuk mahkemesi görevli ve yetkili mahkemedir. Eskişehir Barosu avukatı Oğuz Özdemir olarak Emirdağ ilçesi, Eskişehir ili başta olmak üzere tüm ülkede ortaklığın giderilmesi davasında müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

 

 

 

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.