Komşu tarlam satıldı önalım hakkım var mı

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Komşu tarlam satıldı önalım hakkım var mı Eskişehir Avukatı tarafından | 29 Temmuz 2020 tarihinde yazıldı.

Komşu tarlam satıldı önalım hakkım var mı

Tarım arazinize komşu yani bitişik olan arazilerin satılması halinde belirli şartların varlığı halinde ön alım hakkınız bulunmaktadır. Yani komşular yasal öncelik hakkına sahiptir. Toprak koruma kanununa göre ön alım hakkında bilgi almak için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.