Kadınlarda Bekleme Süresi(İddet Mühleti) Dava İle Nasıl Kaldırılır?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Kadınlarda Bekleme Süresi(İddet Mühleti) Dava İle Nasıl Kaldırılır? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Kadınlarda Bekleme Süresi(İddet Mühleti) Dava İle Nasıl Kaldırılır?

İddet Müddeti yani bekleme süresi, açılacak bir dava ile kaldırılabilir. Bunun için Aile Mahkemesi’nde iddet müddetinin bekleme süresinin kaldırılması talepli bir dava açılır.Aile Mahkemesi tarafından , kadının hamile olup olmadığının tespit edilmesi için kadını hastaneye sevk eder. Hastane tarafından düzenlenecek raporda kadının hamile olmadığı belirtildiyse, Mahkeme tarafından dava kabul edilir ve kadın için İddet Müddeti  bekleme süresi kaldırılır.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.