Tam kapanmada adliye açık mı?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Hukuk Bülteni

Tam kapanmada adliye açık mı? Eskişehir Hukuk Bülteni Avukatı tarafından | 7 Mayıs 2021 tarihinde yazıldı.

Tam kapanmada adliye açık mı?

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi’nde Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi yayınlanmıştır.

HSK Genel Kurulu, 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma döneminde acil işler dışındaki duruşmaların ertelenmesi tavsiyesinde bulundu. HSK Genel Kurulu kararıyla Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki tam kapanma sürecinde acil işler dışındaki keşif ve müzakereler ise ertelenecek.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi ve Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 27.04.2021 tarihli toplantısı ile Tam kapanmaya dair alınan kararlar;

Tam kapanma kapsamında hangi işletmelerin açık kalacağını ve sokağa çıkma yasağından kimlerin muaf olacağını, kimlerin seyahat edebileceğine dair açıklamalar İçişleri Bakanlığı tarafından 27 Nisan’da 81 il valiliğine gönderilen ‘Tam kapanma Tedbirleri’ konulu genelge açıklanmıştır. Söz konusu genelge ile kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde ülke genelini kapsayacak şekilde ilave tedbirler alınmıştır.

Tam kapanmada adliyeler açık mı?

Tam kapanma kararları doğrultusunda adliyeler açık olup sadece acil işler olan duruşmalar görülecektir.

Tam kapanmada dava açabilir miyim?

Tam kapanmada dava açmak mümkündür. Açacağınız dava ile ilgili avukatınız ile görüşebilirsiniz.

Tam kapanmada icra takibi açabilir miyim?

Tam kapanmada icra takipleri hakkında belirli sınırlamalar getirilmiş olup, o sınırlamaya girmeyen icra takipleri açılabilmektedir. Tam kapanmada hangi icra takiplerinin açılabileceği ile ilgili bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla

Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu site sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup, sitede yer alan bilgilendirmeler Türkiye Barolar Birliğinin ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda Hukuk Bülteni kategorisinde yer alıp, Hukuk Bülteni Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.