Tüketici hakem heyeti sınırları

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Tüketici hakem heyeti sınırları Eskişehir Avukatı tarafından | 3 Ocak 2021 tarihinde yazıldı.

Tüketici hakem heyeti sınırları

Bilindiği gibi tüketici hakem heyetlerinde parasal sınır bulunmaktadır. Bu parasal sınır her yıl yenilenmektedir. Buna göre ilçe tüketici hakem heyetlerine başvura da üst sınır 2021 yılında 7.550 TL’dir. 7.550 TL ile 11.330 TL arasındaki uyuşmazlıklara ise il tüketici hakem heyetleri bakmaktadır. Bu sınırlar kesin olup başvuru yapmadan önce mutlaka bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.