Tehdit suçuna ilişkin yargı kararları

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Tehdit suçuna ilişkin yargı kararları Eskişehir Avukatı tarafından | 4 Ocak 2021 tarihinde yazıldı.

Tehdit suçuna ilişkin yargı kararları

Tehdit suçuna ilişkin çok sayıda yargı kararı bulunmaktadır. Hangi söylemin veya eylemin tehdit suçunu oluşturup oluşturmayacağı ile ilgili mutlaka bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ederiz. Bir karar paylaşacak olursak; “sizi şikayet edeceğim, süründüreceğim” şeklindeki sözlerin tehdit suçunu oluşturmadığı…”“Sizin gibi polisin anasını avradını sinkaf edeyim, şerefsizler, yarın sizi sürdüreceğim, hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım.” şeklindeki sözlerinin, şikayet hakkını kullanacağına yönelik olması karşısında, tehdit suçunun yasal unsurlarını oluşturacak nitelikte olmadığından yetersiz gerekçeyle mahkumiyet hükmü kurulması,

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.