infaz yasası ( Af yasası)

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

infaz yasası ( Af yasası) Eskişehir Avukatı tarafından | 26 Ağustos 2020 tarihinde yazıldı.

infaz yasası ( Af yasası)

İnfaz yasası 15 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. İnfaz düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle cezaevinden tahliyeler başladı. Bu düzenlemeye göre Hakim ve Savcılar Kurulunun olumlu görüşü alınarak her ilde ve gerekli ilçelerde Adalet Bakanlığınca İnfaz Hakimliği kurulacak. Geçici düzenleme uyarınca belirli suçlar hariç, 3 Mart 2020’ye kadar işlenen suçlarda, 1 yıllık denetimli serbestlik süresi 3 yıla çıkarılmıştır. Yine düzenleme ile koşullu salıverme oranları değiştirilmiş olup bazı suçlar açısından koşullu salıverilme oranı 2/3’ten 1/2’ye, mükerrirler ve örgütlü suçlar bakımından infaz oranı 3/4’ten 2/3’e indirilmiştir. Son olarak yeni düzenlemeye göre 6 yıl veya daha az ceza alan hükümlünün hapis yatmama durumu oluşmuştur.

Kanunun tam metnine https://www.resmigazete.gov.tr/eskil…/2020/…/20200415-16.htm adresinden ulaşabilirsiniz.
www.oguzozdemir.av.tr

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.