İcra Taahhüdü nedir

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İcra  Taahhüdü nedir Eskişehir Avukatı tarafından | 17 Ağustos 2020 tarihinde yazıldı.

İcra Taahhüdü nedir

İcra taahhüdünde borçlu borcunu belirli miktar ve taksitlerde ödemeyi kabul ettiği, alacaklının da buna rıza gösterdiği durumlarda imzalanan sözleşmeye icra taahhüdü (Ödeme şartı) sözleşmesi denir. İcra taahhüdünde belirtilen taksitlerde borcun ödenmesi halinde icrai işlem yapılamayacaktır.  Borçlu, borcunu zamanında ödemez ise 3 aylık tazyik hapsi ile karşılaşacağını kabul eder. Taahhüdü ihlal eden borçlu hakkında hapis cezası verilmesi için alacaklı tarafından süresi içerisinde İcra Ceza Mahkemesinde dava açması gerekmektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.