İcra Masrafı nedir icra masrafını kim öder

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İcra Masrafı nedir icra masrafını kim öder Eskişehir Avukatı tarafından | 20 Aralık 2020 tarihinde yazıldı.

İcra Masrafı nedir icra masrafını kim öder

İcra takibi açılırken ve açıldıktan sonra bir takım masraflar yapılmaktadır. İcra takibi açılırken peşin harç, tebligat gideri, başvuru harcı, vekalet harcı ve vekalet pulu gibi masraflar bulunmaktadır. İcra takibi açıldıktan sonra icra dosyasının durumuna göre yakalama avansı, kıymet takdiri masrafları, satış işlemi masrafları gibi bir takım masraflar çıkmaktadır. İcra takibine ilişkin masraflar alacaklı tarafından yapılmakta olup bu masraflar borçlunun borcuna eklenmektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.