Hırsızlık suçunun cezası nedir

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Hırsızlık suçunun cezası nedir Eskişehir Avukatı tarafından | 9 Temmuz 2020 tarihinde yazıldı.

Hırsızlık suçunun cezası nedir

Hırsızlık suçu basit hırsızlık ve nitelikli hırsızlık olarak ikiye ayrılır. Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir. Hırsızlık suçunun nitelikli halinin işlenmesi halinde  üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Eskişehir ceza avukatı Oğuz Özdemir olarak hırsızlık suçu başta olmak üzere ceza davasında müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.