Boşanma davasında erkeğin hakları nelerdir?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma davasında erkeğin hakları nelerdir? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma davasında erkeğin hakları nelerdir?

Toplumda nafaka talebinin yalnızca kadınlar tarafından talep edebileceği hususu gerçeği yansıtmayıp yasal şartların olması halinde erkek eş de nafaka talebinde bulunabilmektedir.Erkek eş de,  doğal olarak çocuğun velayetini talep edebilmekte ve velayetin kendisine verilmesi halinde karşı tarafın iştirak nafakası ödemesi yönünde karar verilmesini isteyebilmektedir.Boşanmada maddi manevi tazminat hususu, her iki eş tarafından da talep edilebilmektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.