Boşanma davasında ekonomik durum araştırması nedir?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma davasında ekonomik durum araştırması nedir? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma davasında ekonomik durum araştırması nedir?

Boşanma davasında mahkemece sosyal ekonomik durum araştırması için ilgili emniyete ve ilgili diğer kurumlara müzekkere yazılmaktadır.Eşlerin bağlı bulunduğu emniyet birimi tarafından düzenlenen sosyal ekonomik durum araştırması ile tarafların aylık gelir miktarının ne kadar olduğu, oturduğu evin kirada olup olmadığı, üzerine kayıtlı menkul yada gayrimenkullerin olup olmadığı sorgulanarak rapor hazırlanmaktadır

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.