Adli kontrol tedbiri nedir

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Adli kontrol tedbiri nedir Eskişehir Avukatı tarafından | 25 Ağustos 2020 tarihinde yazıldı.

Adli kontrol tedbiri nedir

Adli kontrol ceza davasında yargılanan kişinin tutuklanması yerine belirli yükümlülükleri yerine getirmesi koşuluyla denetim altında tutulmasıdır. Sanık veya şüpheli hakkında haftanın belirli günü veya günleri imza atmaya tabi tutulması en sık uygulanan adli kontrol kararından biridir.  Yine yurt dışına çıkış yasağı mahkemeler tarafından sıklıkla verilmektedir. Adli kontrol kararını soruşturma aşamasında cumhuriyet savcısının talebi üzerine Sulh Ceza Mahkemesi tarafından, kovuşturma aşamasında ise asliye ceza ağır ceza mahkemesi gibi yetkili mahkeme tarafından verilmektedir. Adli kontrole ilişkin sorularınız hakkında Eskişehir ilinde görev yapan avukatlardan hukuki yardım alabilirsiniz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.