Ödeme emri geldi nasıl itiraz edebilirim?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Ödeme emri geldi nasıl itiraz edebilirim? Eskişehir Avukatı tarafından | 25 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

Ödeme emri geldi nasıl itiraz edebilirim?

İcra takiplerinin türü birden fazla olup ilamsız icra takibi ve kambiyo (çek,senet) senetlerine özgü icra takibi en çok tercih edilen takip türüdür. İlamsız takiplerde ödeme emrine yazılı olarak ödeme emrini gönderen icra dairesine itiraz edilmesi halinde icra takibi durmaktadır. Kambiyo takibinde ise icra takibine karşı icra dairesine yapılan itiraz icra takibini durdurmaz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.