Nafaka azaltım davası nafakanın indirilmesi nasıl olur

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Nafaka azaltım davası nafakanın indirilmesi nasıl olur Eskişehir Avukatı tarafından | 4 Aralık 2020 tarihinde yazıldı.

Nafaka azaltım davası nafakanın indirilmesi nasıl olur

Türk Medeni Kanununa göre Tarafların (eşlerin) mali durumlarının değişmesi veya hakkaniyetin gerektirdiği hallerde iradın artırılması veya azaltılmasına karar verilebilir. Buna göre nafaka borçlusu nafakayı ödeyemediği için veya nafaka alacaklısı nafakanın az gelmesi sebebiyle belirli durumlarda dava açabilir. Nafakanin azaltilmasi veya arttırilmasini isteyen tarafların mutlaka bir avukattan hukuki yardım almasını tavsiye ediyoruz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.