Boşanma davası nasıl açılır

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Boşanma davası nasıl açılır Eskişehir Avukatı tarafından | 24 Kasım 2020 tarihinde yazıldı.

Boşanma davası nasıl açılır

Boşanma davası tarafların birinin dava dilekçesi ile görevli mahkemeye başvurması ile açılmış olur. Taraflar anlaşmalı boşanmak istiyorsa boşanma protokolünü dava dilekçesine ekleyebilir. Boşanma davasında görevli mahkeme aile mahkemesi yetkili mahkeme ise tarafların son 6 ay birlikte yaşadıkları yer mahkemesi veya taraflardan birinin yerleşim yeri mahkemesidir. Örn: Eskişehir ilinde yaşayan eşler boşanma davasını Eskişehir Aile Mahkemesinde açmalıdır. Detaylı bilgi için Eskişehir Barosuna bağlı, boşanma davası ile ilgilenen avukatlara ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.