Anlaşmalı boşanma davasında duruşmaya çıkmak zorunda mıyım?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Anlaşmalı boşanma davasında duruşmaya çıkmak zorunda mıyım? Eskişehir Avukatı tarafından | 23 Ocak 2021 tarihinde yazıldı.

Anlaşmalı boşanma davasında duruşmaya çıkmak zorunda mıyım?

Anlaşmalı boşanma davasında dava dilekçesi ile birlikte eşler tarafından imzalanan boşanma protokolü de mahkemeye verilmektedir. Eşler mahkemede hakim huzurunda boşanma protokolünü kabul ettiklerini ve bu protokol doğrultusunda boşanmak istediklerini söylemek zorundadır.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.