Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır?

Öncelikle taraflar boşanma ve boşanmaya bağlı tüm unsurlarda (nafaka, mal rejimi, tazminat, velayet,düğün takıları vb.) uzlaşma şağlanması gerekmektedir. Taraflar mutabık oldukları anlaşmalı boşanma protokolü ile birlikte dava dilekçesi hazırlanmalıdır. Taraflarca uzlaşma sağlanarak hazırlanan boşanma protokolü  ve hazırlanan dava dilekçesi ile birlikte bulundukları yerdeki adliyede tevzi bürosuna başvurarak dava açma işlemi gerçekleştirilebilir.Telafisi imkansız zararlar doğmaması için mutlaka hukuki destek almanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.