İşten çıkartıldım işe iade davası açabilir miyim?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İşten çıkartıldım işe iade davası açabilir miyim? Eskişehir Avukatı tarafından | 16 Mayıs 2020 tarihinde yazıldı.

İşten çıkartıldım işe iade davası açabilir miyim?

İşe iade davasının şartları bulunmaktadır. İşçinin en az 6 aylık kıdeminin bulunması ve işyerinde en az 30 işçinin çalışıyor olması bu şartların bazılarıdır. Yine feshin geçerli bir sebebe dayanmaması gibi şartlar aranmakta olup konu ile ilgili Eskişehir İş Avukatlarından yardım alabilirsiniz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.