İhtiyati haciz nedir nasıl alınır

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İhtiyati haciz nedir nasıl alınır Eskişehir Avukatı tarafından | 25 Haziran 2020 tarihinde yazıldı.

İhtiyati haciz nedir nasıl alınır

İhtiyati haciz alacaklının rehinle teminat altına alınmamış para alacağının ödenmesini vadesi geldiğinde garanti altına almak,  borçlunun mal kaçırmasını önlemek için mahkeme kararıyla borçlunun mallarına geçici olarak el konulmasıdır. İhtiyati haciz kararı almak için mahkemeye belirli oranda teminat yatırılması gerekmektedir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.