Hangi Sebeplerle Boşanma Davası Açılabilir?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Hangi Sebeplerle Boşanma Davası Açılabilir? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Hangi Sebeplerle Boşanma Davası Açılabilir?

Medeni kanunumuz boşanma sebeplerini genel ve özel boşanma sebepleri diye ikiye ayırmıştır.Özel boşanma sebepleri aldatma(zina),hayata kast,pek kötü veya onur kırıcı davranış,suç işleme,haysiyetsiz hayat sürme,terk,akıl hastalığı sebebiyle boşanmadır.Genel boşanma sebebi ise evlilik birliğinin temelden sarsılması daha çok bilinen adıyla şiddetli geçimsizliktir.Boşanma davası bu sebeplerden biri ya da birkaçına dayanılarak açılabilir

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.