Eşlerden birisi boşanmak istiyor, diğer taraf boşanmak istemiyorsa ne yapılmalı?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Eşlerden birisi boşanmak istiyor, diğer taraf boşanmak istemiyorsa ne yapılmalı? Eskişehir Avukatı tarafından | 1 Eylül 2020 tarihinde yazıldı.

Eşlerden birisi boşanmak istiyor, diğer taraf boşanmak istemiyorsa ne yapılmalı?

Taraflar boşanma konusunda anlaşmaya varamamış ise boşanmak isteyen eşin çekişmeli boşanma davası açma hakkı bulunmaktadır. Dava açacak olan taraf, boşanma nedenlerini ve boşanma talebini içerir dilekçesini hazırlayarak ilgili mahkemeye başvuruda bulunabilecektir.Boşanma son derece teknik konuları içerdiğinden mutlaka avukat eşliğinde sürecin yönetilmesini tavsiye ederiz.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.