İş davası nasıl açılır

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

İş davası nasıl açılır Eskişehir Avukatı tarafından | 20 Temmuz 2020 tarihinde yazıldı.

İş davası nasıl açılır

İşveren ile işçi arasında ki iş sözleşmesinin nasıl sona erdiği önem arz etmektedir. İşçi haklı sebeple iş sözleşmesini feshetmiş ise kıdem tazminatı, Fazla çalışma ücreti, yıllık izin ücreti gibi alacak kalemlerinden oluşan bir dava açabilir. İşveren tarafından haksız sebeple fesih yapılmış ise işçi ayrıca ihbar tazminatı için de dava açabilir. İş davası iş mahkemelerinde görülmektedir. İş mahkemelerinin olmadığı yerlerde İş mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk mahkemesinde dava açılmalıdır. Örneğin Eskişehir ilinde dava açmak isteyen işçi Eskişehir İş Mahkemesinde davasını açmalıdır.  Detaylı bilgi ve bize ulaşmak için tıklayınız.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.