Silah bulundurma ruhsatı nasıl alınır?

Eskişehir Avukat ve Hukuk Hizmetleri

Silah bulundurma ruhsatı nasıl alınır? Eskişehir Avukatı tarafından | 2 Haziran 2020 tarihinde yazıldı.

Silah bulundurma ruhsatı nasıl alınır?

Silah bulundurma ruhsatı olan kişiler silah taşıyamaz ama silah bulundurabilirler.Bu kişilerin silah taşıması durumunda cezai işlem uygulanmaktadır. Silah bulundurma ruhsatı alınabilmesi için kişinin 21 yaşından büyük olması, adli sicil kaydı bulunmaması, sağlık raporu olması ve T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Gerekli şartları taşıyan ve gerekli belgeleri toplayan kişiler silah bulundurma ruhsatı alabilir.

Saygılarımızla
Avukat Oğuz Özdemir Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Not: Bültenimizde yer verilen açıklamalar, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu genel hatlarıyla ele alır tarzda kategorisinde yer alıp, Avukatı tarafından hazırlanmıştır. Size özel detaylı bilgi için büromuzla veya avukat bir meslektaşımız ile bağlantıya geçmenizi tavsiye ederiz. İletişim için tıklayınız.

Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.