eskişehir boşanma davası

Aradığınız etiket: eskişehir boşanma davası

eskişehir boşanma davası ile ilgili bir bilgiye mi ihtiyacınız var?

eskişehir boşanma davası ile ilgili bir bilgiye ihtiyacınız olduğunu farkettik.
eskişehir boşanma davası ile ilgili; Aile Hukuku, Bilişim Hukuku , Boşanma Davaları, Ceza Hukuku, Enerji Hukuku , Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Kira davaları, Marka ve Patent Hukuku, Miras Hukuku, Ortaklığın Giderilmesi Davaları, Sigorta Hukuku, Sağlık Hukuku, Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi Hukuku , Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku konularında gerçek ve tüzel kişilere yönelik çözüm odaklı çalışarak, Eskişehir’de bulunan Avukatlık Bürosunda hukuki faaliyet gösteriyoruz.
Tüm ihtiyaçlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm hizmetlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

eskişehir boşanma davası için sonuçlar aşağıda listelenmiştir.

Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

Anlaşmalı boşanma protokol

Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen çiftler anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamak ve mahkemeye vermek zorundadır. Anlaşmalı boşanma davası şartları ise; Taraflar arasındaki evliliğin en az bir yıl sü...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

Anlaşmalı boşanma davaları

Anlaşmalı boşanma davaları Türk Medeni Kanunu Madde 166/4'de düzenlenmiştir.  Türk Medeni Kanunu 166/4'e göre; Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Aile Hukuku Avukatı Yazdı!

Boşanma davası

Çiftler evlilik birliği konusunda anlaşmazlığa düşmeleri halinde Türk Medeni Kanun'u uyarınca boşanma davası açabilmektedir.  Boşanma davaları ile ilgili hususlar Türk Medeni Kanunu 161 ile 184. maddeleri arasında...tümünü gör!

Eskişehir Aile Hukuku
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

Anlaşmalı boşanma protokolü

Anlaşmalı boşanma davasında mahkemeye anlaşmalı boşanma protokolü ibraz edilmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolünde tarafların boşanmanın sonuçları hakkında yaptıkları anlaşmalar yer almaktadır.  Anlaşmal�...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

Boşanmada mal paylaşımı

Evlilik birliği sona erdiğinde tarafların evlilik sürecinde edindikleri malları ne şekilde paylaşacağı konusu boşanmada mal paylaşımı olarak bilinmektedir. Boşanma davasının içerisinde boşanmanın mali sonuçlar�...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

2022 yılı boşanma davası ücreti

2022 yılı boşanma davası ücreti ile ilgili olarak kısa bir bilgilendirme yapacağız. Boşanma davası açmak isteyen eş, anlaşmalı boşanma davası veya çekişmeli boşanma davası açabilmektedir. Boşanma davası ücr...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

Evlilik Birliğinin Temelinden Bozulması

Evlilik Birliğinin Temelinden Bozulması boşanma sebeplerinden bir tanesidir. Evlilik birliğinde, eşlerin ortak hayatı sürdürmelerinin kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olması durumunda eşlerden...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

Boşanma Davası Nasıl Açılır

Boşanma Davası Nasıl Açılır ile ilgili sorularınız için Eskişehir boşanma avukatı ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Evlilik kadın ve erkeğin yeni bir aile kurmak ve yeni bir hayat tarzı oluşturmak amacıyla bir aray...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

2022 Yılı Boşanma Davası Ücreti

Boşanma davası; eşlerin artık ortak bir hayatı sürdüremeyeceklerine karar vermelerine durumunda evlilik birliğini sonlandırmak amacıyla açtıkları davadır. Aldatma, fiziksel veya psikolojik şiddet, hakaret, tehdit, g...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Boşanma Davaları Avukatı Yazdı!

Yoksulluk Nafakası Nedir?

Yoksulluk nafakası, boşanma davası neticesinde yoksulluğa düşecek olan eşin diğer eşten talep ettiği nafaka çeşididir. Burada sözü edilen yoksulluk kavramı genel geçer bir yoksulluk değildir. Yoksulluk nafakasın�...tümünü gör!

Eskişehir Boşanma Davaları
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.