ceza hukuku

Aradığınız etiket: ceza hukuku

ceza hukuku ile ilgili bir bilgiye mi ihtiyacınız var?

ceza hukuku ile ilgili bir bilgiye ihtiyacınız olduğunu farkettik.
ceza hukuku ile ilgili; Aile Hukuku, Bilişim Hukuku , Boşanma Davaları, Ceza Hukuku, Enerji Hukuku , Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Kira davaları, Marka ve Patent Hukuku, Miras Hukuku, Ortaklığın Giderilmesi Davaları, Sigorta Hukuku, Sağlık Hukuku, Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi Hukuku , Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku konularında gerçek ve tüzel kişilere yönelik çözüm odaklı çalışarak, Eskişehir’de bulunan Avukatlık Bürosunda hukuki faaliyet gösteriyoruz.
Tüm ihtiyaçlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm hizmetlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

ceza hukuku için sonuçlar aşağıda listelenmiştir.

Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasıyla ilgili detaylı bilgiyi bu makalemizde bulabilir veya Eskişehir ceza avukatı Oğuz Özdemir ile iletişime geçebilirsiniz. HAGB iki yıl hapis veya daha az süreli hapis cezas...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

Ceza davasında avukat tutmak zorunda mıyım?

Ceza davasında avukat tutmak zorunda mıyım sorusunun cevabı merak edilmektedir. Ceza davaları Asliye ceza mahkemesi ve Ağır ceza Mahkemesinde görülmektedir. Vatandaşlarımız kural olarak ceza mahkemesinde veya hukuk mah...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Tutuklama Kararına İtiraz Dilekçesi

Tutuklama kararına itiraz dilekçesi mahkeme tarafından verilen kararın kaldırılması için yazılmaktadır. Tutuklama kararı, suç işlediğine ilişkin kuvvetli şüphe taşıyan kişilerin, kaçmasını ve delilleri karar...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Eskişehir Ceza Avukatı

Eskişehir ve civar illerde ağır ceza mahkemesinde veya asliye ceza mahkemesinde görülmekte olan davalarda Eskişehir ceza avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Eskişehir ceza avukatı ekibimiz sanık ve müşteki vekili olara...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Türk Ceza Kanununda Yapılan Değişikler

27/05/2022 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan "7406 sayılı Türk Ceza Kanunu Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile TCK da esaslı değişiklikler yapılmıştır. Türk Ceza Kanunu’ndaki takdiri...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Israrlı Takip Suçu

Israrlı takip suçu, TCK nın 123. Maddesinde düzenlenen kişilerin huzur ve sükununu bozma suçunun özel bir şeklini oluşturmaktadır. 27/05/2022 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan "7406 sayılı Türk Ceza Kanunu Ve Baz�...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Açığa atılan imzanın kötüye kullanılması

Açığa atılan imzanın kötüye kullanılması Türk Ceza Kanunu'nun 209. maddesinden yer almaktadır. TCK 209 a göre açığa atılan imzanın kötüye kullanılması suçu belirli bir tarzda doldurulup kullanılmak üzere ke...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

Yağma suçu ve nitelikli hali

Yağma suçu ve nitelikli hali ile ilgili gerekli açıklamaları bugünkü makalemizde bulabilirsiniz. Yağma suçunun basit hali TCK 148 de düzenlenirken nitelikli yağma TCK 149 da düzenlenmiştir.  Yağma suçu ve cezası i...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Taksirle yaralama suçu ve cezası

Taksirle yaralama suçunun tanımı Türk Ceza Kanunu'nun 89. maddesinde düzenlenmiştir. Buna göre söz konusu suç taksirle başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına nede...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

Uyuşturucu madde ticareti suçu

Uyuşturucu madde ticareti 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 188/3.maddesinde düzenlenmiştir. Söz konusu madde kapsamında uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak ülke içinde satmak, sat...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.