Eskişehir Avukat Oğuz ÖZDEMİR

OĞUZ ÖZDEMİR HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU

Kurucu Avukat

Uzmanlık Alanları

Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir, teknik mükemmellik, geniş iş tecrübesi ve stratejik iş vizyonuyla nitelikli profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir.

Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir, Eskişehir barosuna bağlı olarak Aile Hukuku, Bilişim Hukuku , Boşanma Davaları, Ceza Hukuku, Enerji Hukuku , Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Kira davaları, Marka ve Patent Hukuku, Miras Hukuku, Ortaklığın Giderilmesi Davaları, Sigorta Hukuku, Sağlık Hukuku, Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi Hukuku , Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku dahil olmak üzere hukukun her alanında hizmet vermektedir.

Av. Oğuz ÖZDEMİR

ÖZGEÇMİŞ

Avukat Oğuz Özdemir Afyonkarahisar ilinin Emirdağ İlçesinde doğmuş olup ilköğretimini bu ilçede tamamlamıştır. Lise eğitmini Eskişehir ilinde bulunan Yunusemre Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde başladığı hukuk eğitmini 2013 yılında başarıyla tamamlamıştır. Üniversite yıllarında öğrenci kulübü başkanlığı yapmış olup bir çok gezi, konferans ve seminer organizasyonları düzenlemiştir.

Öğrencilik ve çalışma hayatı boyunca uluslararası anayasa kongresi, Spor Hukuku Enstitüsü “ Spor Hukuku Seminerleri”, Ceza hukuku konferansları, Tüketici Hukuku, Kira Sertifikası (sukuk), boşanma davaları eğitimi, sözleşme hazırlanması eğitimleri gibi bir çok eğitime katılarak sertifika almıştır. Yine İstanbul Barosu tarafından düzenlenen “Ceza Muhakemesi Hukukunda Müdafilik” eğitimine katılarak sertifika almıştır.

2013 yılında özel bir bankaya hukuk müşavirliği hizmeti veren hukuk bürosunda başladığı çalışma hayatına önemli hukuk bürolarında devam ettikten sonra kendi hukuk bürosunu kurmuştur. İstanbul’da çalıştığı süre boyunca şirketlere ve işçilere dava takibi ve icra takip süreçleri ile ilgili hususlarda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermiştir. Avukat Oğuz Özdemir’in anlaşmalı boşanma protokollerinin hazırlanması, çekişmeli boşanma davalarının takibi, işçilik alacakları için dava açılması ve şirketilerin icra dosyalarının takibi konusunda deneyimi bulunnmaktadır. Yine şirketlerin kurumsallaşması, İK süreçlerinin hazırlanması, aile anayasasının yazılması ve sözleşmelerinin hazırlanması konularında çalışmaları olmuştur.

Çalışma hayatı boyunca işçilik alacakları, sözleşmeler hukuku, icra takiplerinde en çok yapılan hatalar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu eğitimleri, İş sağlığı ve Güvenliği eğitimi, gayrimenkul hukuku eğitmi, kentsel dönüşüm hukuku, boşanma davalarında güncel içtihatlar gibi bir çok konuda eğitime katılmıştır ve halen kendini geliştirmeye devame etmektedir.

Avukat Oğuz Özdemir 2018 yılında Eskişehir Barosuna avukat olarak kaydını yaptırmış olup meslek hayatına Eskişehir ilinde devam etmektedir.