Sıkça Sorulan Sorular

Eskişehir Avukat Oğuz ÖZDEMİR Hukuk ve Danışmanlık

Sıkça Sorulan Sorular

Deport Kararı

Deport kararı, yabancıların menşe ülkesine veya transit gideceği ülkeye ya da üçüncü bir ülkeye sınır dışı edilmesi kararıdır. Deport kararına karşı yabancılar Sulh ceza mahkemesine itiraz edebilir.

Unutulma Hakkı Nedir

Unutulma hakkı; birey hakkındaki güncel olmayan bilginin erişimden kaldırılması, bireyin geçmişinin gündeme getirilmemesidir. Anayasa Mahkemesi, unutulma hakkını nitelerken, bireyin geçmişte haber yapılmış ve gerçeğe aykırılığı ileri sürülmemiş davranışlarının artık hatırlanmasının engellenmesi olarak nitelemiştir.

Anlaşmalı boşanma davaları ne kadar sürer?

Anlaşmalı boşanma davaları davanın görüleceği mahkemenin yoğunluğuna göre 1 hafta ile 2 ay arasında sürmektedir. Davanın görüleceği mahkemenin yoğunluğuna göre anlaşmalı boşanma davası hızla görülebilmekte ve kesinleşebilir.

Kira uyuşmazlıklarında arabulucu nedir

Kira uyuşmazlıklarında arabuluculuk zorunluluğu gelmiştir. Kiracının tahliyesi konusunda Eskişehir kira avukatlarından bilgi alabilirsiniz.

Fetö Davası avukat

Örgüt üyeliğine ilişkin mahkemelerce bir takım kriterler incelenmekte olup fetö davası ile ilgili bir avukattan hukuki yardım almanızı tavsiye ederiz. Avukat Oğuz Özdemir Eskişehir ve civar illerde fetö davası olarak bilinen yargılamalarda müvekkillerine avukatlık hizmeti vermektedir.

Tapuya kayıtlı olmayan mallarda ortaklığın giderilmesi

Tapuya kayıtlı olmayan mallarda izaley-i şuyu davası mümkün değildir.

Boşanma davasında avukat tutmak zorunda mıyım

Boşanma davasında avukat tutmak zorunda mıyım sorusu sık sık sorulmaktadır. Ülkemizdeki yasalara göre boşanma davasında avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer?

Anlaşmalı boşanma davası mahkemenin yoğunluğuna göre 1 ile 3 ay arasında sürmektedir.

Ceza Hukuku Avukat

Ceza hukuku avukat; hırsızlık, adam öldürme, uyuşturucu ticareti, yağma, gasp, taksirle yaralama suçu, cinsel taciz suçu, alkollü araç kullanma suçu gibi konularda müvekkillerine hizmet vermektedir.

Eskişehir ceza avukatı

Sorunuz mu var? Avukata Sor bölümü ile Bize istediğiniz her alanla ilgili soru sorabilirsiniz. Sorduğunuz sorular en geç 24 saat içinde cevaplanır.