HUKUK BÜLTENİ

Eskişehir Avukat Oğuz ÖZDEMİR Hukuk ve Danışmanlık

Eskişehir HUKUK BÜLTENİ

Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Nitelikli Hırsızlık Suçu

Nitelikli hırsızlık suçu Türk Ceza Kanunu'nun 142. maddesinde düzenlenmiştir.  TCK 142. Nitelikli Hırsızlık Suçu; Kime ait olursa olsun kamu urum ve kuruluşlarında veya ibadete ayrılmış yerlerde bulunan ya da kam...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

Kooperatif Nedir?

Günümüzde konut fiyatlarının artması ile birlikte kooperatif nedir? sorusu daha fazla sorulmaktadır.  1163 sayılı yasaya göre tüzel kişiliği haiz olmak üzere ortaklarının belirli ekonomik menfaatlerini ve özellik...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Hukuk Bülteni Avukatı Yazdı!

Belediyelerin park ücreti yasal mı?

Belediyelerin cadde ve sokaklardan park ücreti alması günümüzde sıklıkla Belediyelerin park ücreti yasal mı? sorusunu akıllara getirmektedir. Belediyeler öncelikle su, imar, alt yapı, cadde ve sokak temizliği, mezarl...tümünü gör!

Eskişehir Hukuk Bülteni
Şirketler Hukuku Avukatı Yazdı!

Şirket avukatı

Şirket avukatı olarak şirketlerin karşılaşacağı sorunlara önleyici hukuk ile önlem almak ve karşılaştığı sorunlara hukuksal çözümler bulmak konusunda hizmet vermekteyiz. Günümüzde şirketler çeşitli sebeple...tümünü gör!

Eskişehir Şirketler Hukuku
Ceza Hukuku Avukatı Yazdı!

Tehdit suçunun cezası

Tehdit suçunun cezası Türk Ceza Kanunu 106. maddesinde düzenlenmiştir. TCK  106 Tehdit Suçunun Cezası Bir başkasını, kendisinin veya yakınının hayatına, vücut veya cinsel dokunulmazlığına yönelik bir saldır...tümünü gör!

Eskişehir Ceza Hukuku
Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Avukatı Yazdı!

Yabancılar ve Göç Hukuku

Yabancılar ve Göç Hukuku 6458 sayılı Yabancılar ve uluslararası koruma kanunu çerçevesinde ele alınmaktadır. 6458 sayılı yabancılar ve göç hukuku ile ilgili kanunun amacı; yabancıların Türkiye’ye girişleri, ...tümünü gör!

Eskişehir Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku
Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak hukuki sorunlarınız için destek alın. Avukat Eskişehir ve Çevre İllerde yaşayacağınız hukuki yardım ve ihtiyaçlarınızda, Eskişehir Avukat Oğuz Özdemir Hukuk Bürosu olarak Eskişehir Avukat ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.